Belge Yenilemeler Hakkında Duyuru

Limancılık sektöründeki Ulusal Yeterliliklerde alınan MYK Belgelerinin geçerlilik süreleri beş yıldır. İlk MYK Belgesi almış olan çalışanlarımızın belge süreleri 2019 yılı şubat ayından itibaren dolmaya başlayacaktır. Belge sahiplerinin sistemimizde tanımlanmış cep telefonlarına ve e-postalarına sistemimiz tarafından otomatik olarak uyarı mesajları gelecektir. Ancak beş yıl önce bildirilmiş cep telefonu numaralarının değişmiş olması ve diğer sebeplerden dolayı bu uyarıları takip edemeyecek belge sahipleri olabileceği değerlendirilmektedir.

Bu maksatla, TÜRKLİM tarafından sizlere her ay belge yenilemesine 5 ay kalmış personelin toplu listeleri gönderilecektir. Listeler çalışanların iş bırakması ya da firma değişikliği sebebiyle güncel olmayabilir. Bu nedenle MYK Belgesi almış personelinizin belge tarihlerini gözden geçirerek belge süreleri dolmadan TÜRKLİM’ e gerekli başvuruları yapınız.

MYK’dan onaylı KARİYER PORT Geçerlilik Süresi Dolan Mesleki Yeterlilik Belgelerinin Yenilenmesi Prosedürü gereğince belge sahipleri belge yenilenmesi için Performans sınavına tabii tutulurlar. Başvuru yapan kişilere belge geçerlilik süresinin içerisinde ilave sınav hakkı sağlanabilmesi için belge yenileme başvurularının en az bir ay önceden yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde başarısız adaylar ilk başvuru kapsamında değerlendirmeye alınırlar ve teorik sınav fark ücreti de ödemek zorunda kalabilirsiniz.